En İyi Twitter Analiz Araçları

blog post

En İyi Twitter Analiz Araçları

Tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir ve tweet'lerinizin nasıl performans gösterdiğini anlamak için harika bir ilk adım olabilir.

1. Twitter Analizi
Bu, Twitter'ın kendi analiz aracıdır. Tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir ve tweet'lerinizin nasıl performans gösterdiğini anlamak için harika bir ilk adım olabilir. İlk başta tweet sayınız, gösterimleriniz, profil ziyaretleriniz, bahsetmeleriniz ve takipçilerinizle ilgili verileri içeren 28 günlük bir özet ile karşılaşacaksınız. Daha sonra aşağı kaydırabilir ve her ay bir özet alabilirsiniz.
Başka bölümler de var. Biri, özellikle tweet'lerinizle ilgilidir, böylece en iyi performans gösterenleri görebilirsiniz. Burada bir tarih aralığı belirlemek ve verilerinizi dışa aktarmak için seçenekler vardır. Ayrıca, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, sizi kimlerin takip ettiği hakkında size bilgi veren bir izleyiciler sekmesi de var. Buna demografi, tüketici davranışı ve yaşam tarzı bilgileri dahildir. Daha sonra bunu Y kuşağı veya küçük işletmeler gibi önceden oluşturulmuş bazı kitlelerle karşılaştırabilirsiniz. Video yayınlarsanız, görüntüleme rakamları, tamamlanma oranı ve katılımla ilgili metrikler sunan bir bölüm de vardır.

2. Hootsuite
Hootsuite, Twitter yönetimi ve raporlaması söz konusu olduğunda kişisel favorilerimizden biridir. Bu bir freemium aracıdır, yani yönetmek için beşten az sosyal profiliniz varsa ücretsiz planı kullanabilirsiniz. Ekiplerin tek bir güvenli, web tabanlı kontrol panelinden birden fazla sosyal kanalda işbirliği içinde kampanya yürütmesine olanak tanır.
Bir Hootsuite hesabıyla, pazarlama kampanyaları başlatabilir, gönderileri önceden planlayabilir, Twitter'da hedef kitleleri belirleyip büyütebilir, özel Twitter raporları oluşturabilir, hashtag'leri, bahsetmeleri, Twitter listelerini ve çok daha fazlasını takip edebilirsiniz. Ayrıca Twitter gönderilerinizin performansını (diğer platformlardaki içerikler arasında) yapabileceğiniz kendi analiz bölümü de vardır. Etkileşim ve takipçiler gibi verilerle genel bir bakış elde edebilirsiniz, ancak sizin için tam olarak neyin önemli olduğuna bakmak için özel raporlar da oluşturabilirsiniz.


3. Brandwatch Tüketici Araştırması
Brandwatch Tüketici Araştırması, özellikle Twitter ve sahip olduğunuz kanallar söz konusu olduğunda, çok güçlü ve çok yönlü bir araçtır. Takipçiler, gösterimler, hedef kitle ve katılımla ilgili metrikler elde etmek için hesaplarınızı bağlayabilir ve aynı zamanda içeriği etiketleyebileceğiniz ve kategorilere ayırabileceğiniz gezinilebilir bir söz listesi elde edebilirsiniz.
Ardından, konu analizi, demografi, emoji analizi ve ayrıca duygu ve duygusal veriler gibi platformla yapabileceğiniz daha fazla analiz var. Hatta tüm resmi görebilmeniz için rakibinizin hesaplarını takip etmek için sorgular bile oluşturabilirsiniz.


4. Tampon
Tampon, çoğunlukla bir tweet ve sosyal gönderi zamanlayıcı olarak bilinir. Bunun için harika, ancak Twitter performansınızı analiz etmek için de kullanabilirsiniz. En iyi etkileşimi elde etmek için tweet atma zamanlarını hesaplamak için özellikle yararlı olabilir. 
Bakılacak birkaç alan vardır. İlki, en çok tıklamaya veya en yüksek katılım düzeyine göre listeleyebileceğiniz gönderilerinizdedir. Bu, ne tür Twitter gönderilerinin sizin için en iyi sonucu verdiğini hızlı bir şekilde görmenin mükemmel bir yoludur. Ayrıca tıklamalar, takipçiler, gösterimler ve benzer metriklerle ilgili verileri görebileceğiniz bir analiz alanı da bulunmaktadır. En derinlemesine değil, ama yine de inanılmaz derecede kullanışlı. Verileri de dışa aktarabilirsiniz.


5.  Clear
Clear, ücretsiz sürüm gerçekten sizi ücretli bir plana kaydolmaya zorlamaya çalışırken, veri açısından pek bir şey sunmuyor.
Twitter tanıtıcınızı girmek size bazı analizler verecektir. Örneğin, bir etki puanı, en iyi performans gösteren gönderiler hakkında bilgi ve takipçilerinizle ilgili bazı veriler elde edersiniz. Sonuçta, verilerin çoğu gizlidir, bu nedenle daha fazlasını istiyorsanız cüzdanınızı çıkarmanız gerekir.


6.  Twitonomy
Twitonomy, hesabınız ve rakiplerinizinkiler için farklı Twitter analiz yöntemleri sunan çok sağlam bir araçtır. Tek yapmanız gereken Twitter hesabınızla oturum açmak ve rakiplerinizin Twitter hesaplarını sağlamak.
Twitonomy daha sonra her ikinizin de parçası olduğunuz Twitter listeleri, en popüler Tweetleriniz, etkileşim istatistikleri ve çok daha fazlasıyla ilgili ayrıntıları size gösterecektir.
Twitter'daki konuşmaları anahtar kelimelere, kullanıcılara veya listelere göre takip etmek Twitonomy ile çok kolay. Herhangi bir Twitter hesabını grafiklere ve sindirilebilir istatistiklere böler. Bonus olarak, Twitter etkinliğinizin coğrafi etkisini daha iyi anlamanıza olanak tanıyan, insanların Tweetlerinizden dünyanın neresinde bahsettiğini görselleştirebilirsiniz.


7.  Mentionmap
Sonra Mentionmap var. Bu web hizmeti ile kendi ağınızı ve başkalarının ağlarını haritalandırabilirsiniz. Mentionmapp, en son Tweetlerinizde etkileşimde bulunduğunuz kişilere dayalı olarak hashtag'lerin ve kullanıcı adlarının görsel bir haritasını oluşturur. Ayrıca, bu kişilerin Twitter'da kimlerle sohbet ettiğini size gösterecek, bu da nişinizdeki yeni alakalı kişileri hızla keşfedebileceğiniz anlamına geliyor.


8. Tweet erişimi
Tweet'lerinizin ne kadar yol kat ettiğini merak mı ediyorsunuz? Öyleyse, TweetReach sizin için bir araçtır. Tek yapmanız gereken, analiz etmek istediğiniz sayfanın veya makalenin URL'sini girmek ve gönderdiğiniz son 50 Tweet'in ayrıntılı bir dökümünü bulacaksınız.
Ayrıca bir konu, kelime öbeği veya Twitter hesap adı girebilir ve aynı bilgileri alabilirsiniz. Ücretsiz sürümlerinin bir başka harika kullanımı da, Twitter işlemenizin, anahtar kelimenizin veya hashtag'inizin ne kadar uzağa ulaştığına dair Twitter raporları çalıştırmaktır. Size ulaşılan hesap sayısını, gösterim sayısını, retweet sayısını, en çok katkıda bulunanları, en çok retweetlenen Tweetleri, katkıda bulunanların listesini ve Tweetlerinizin zaman çizelgesini gösterecektir.


9. Foller.me
Bu araç, birinin Twitter hesabını anlamak için mükemmeldir. Tamamen ücretsiz, sadece kullanıcı adını girin ve bir sürü veri elde edin. Oldukça geniş bir yelpaze var. Takipçi sayıları ve hesabın oluşturulduğu tarih gibi bazıları gerçekten basit. Diğer bilgiler, en iyi konular, hashtag'ler ve @ belirtilen hesaplarla daha ayrıntılıdır.
Ayrıca bazı tweet analizleri de var. İnsanlara ne kadar cevap verdikleri veya şeyleri retweetledikleri gibi hesaplarını nasıl kullandıkları hakkında size biraz fikir verir. Ayrıca hesabın en aktif olduğu zamanı da görebilirsiniz. Bu, etkileyiciler hakkında bazı temel araştırmalar için veya Twitter'da başka biriyle etkileşime geçmenin en iyi yolunu görmek istiyorsanız harika bir araç olabilir.


10.  Takipçi kazandı
Followerwonk bir freemium aracıdır. Çok sayıda ücretsiz işlev vardır, ancak ekstra özellikler ve daha büyük raporlar istiyorsanız ödeme yapmanız gerekir. Yine de ödeme yapmadan harika bir araçtır.
Kolayca, belirli kelimeler için bios arayabilirsiniz. Bu, etkileyici pazarlama için veya kendinizi hedefleyecek kişiler bulmanın iyi bir yolu olabilir. Ardından listeyi takipçilere, sosyal otoriteye ve diğer metriklere göre sıralayabilirsiniz. Ayrıca en çok takipçiye, en yüksek katılım oranına veya ortalama tweet sayısına nasıl sahip olduğunu görmek için kullanıcıları karşılaştırabilirsiniz. Bunun da ötesinde, sizin veya başka bir hesabın takipçilerinin en aktif olduğu zamanı görme yeteneği vardır (25 binden fazla takipçiniz varsa bu işlev çalışmayacaktır).

en-iyi-twitter-analiz-araclari

Kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik çalışmalarımızda yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgilere ve açıklama metinlerinden ulaşabilirsiniz.