Web Sitesini Yeniden Tasarlamak İçin 10 İpucu

blog post

Web Sitesini Yeniden Tasarlamak İçin 10 İpucu

Web sitenizi yeniden tasarlamak, optimum kullanıcı deneyimi elde etmek için son derece önemlidir.

⦁    İşletme sahipleri, web sitesini yeniden tasarlamaya gelince genellikle heyecanlarını dile getirirler. Web sitenizi yeniden tasarlamak, optimum kullanıcı deneyimi elde etmek için son derece önemlidir. 
⦁    Ne yazık ki, birçok işletme web sitelerinin neredeyse her yönünü yenileme eğilimindedir. Web sitenizi tasarlamak için yeni yöntemlere yeniden yatırım yapmadığınızı, web sitenizin değerini tamamen artırabilecek ince yeni rötuşlar bulduğunuzu anlamak zorunludur. Ancak, bu eşiğe nasıl ulaşırsınız? Size tanıdık gelen ziyaretçilerinize yabancı gelebilir ve bunun tersi de geçerlidir. Doğal olarak, potansiyel müşterilerin işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmesini istersiniz. Üstelik doğrudur; ilk izlenim, web sitenizin son izlenimini mühürler. Bu nedenle, sitenizin yeniden tasarımının bilgilendirici ve çekiciliği arasındaki dengeyi dikkatlice izleyin.

Web siteniz için en pratik yeniden tasarlama ipuçlarına geçelim:
1- Hedeflerinizi Yeniden Tanımlayın
 Web sitenizi yeniden tasarlamaya başlamadan önce, gerçekleştirmek istediğiniz hedefleri bulmalısınız.
Kendinize sorun, hedefiniz yeni bir kitleye ulaşmak mı yoksa SEO performans standartlarını yükseltmek mi istiyorsunuz? Örneğin, amacınız sitenizi yeniden markalamaksa, yeni yeniden tasarım öğeleri bu değişikliği yansıtabilmelidir. İdeal olarak, sitenizin yeni estetik görünümüne gerçekçi bir şekilde uyan tipografi, animasyonlar ve renkler seçmelisiniz.

2- UX Yolculuğunu Anlayın
 Sitenizin popülaritesini artırmak için bir kullanıcı gibi düşünmelisiniz. Başlangıç ​​olarak, hedef pazarınızın sitenizi ziyaret etme amacını anlayın ve ardından bir kontrol listesi oluşturun. İdeal olarak, navigasyonu ve ana menüyü bir kullanıcının yolculuğu açısından planlasaydınız daha iyi olurdu. Örneğin bir ziyaretçi, ürün veya hizmet bilgilerinizi birkaç tıklamayla bulabilirse, ziyaretçilerin sitenize geri gelme olasılığı yüksektir.

3- Harika Bir İlk İzlenim Yapın
İster çevrimiçi bir reklam ister bir arama sonucu aracılığıyla olsun, yeni bir kullanıcı sitenizi her ziyaret ettiğinde harika bir ilk izlenim bırakmalısınız. Açılış sayfaları bunu yapmanın harika bir yoludur. Açık bir değer önerisi ve harika bir harekete geçirici mesaj içeren olağanüstü bir açılış sayfası tasarlamak, dönüşümde önemli bir artışın anahtarı olabilir.

4- İlerleme Deneyimini Entegre Edin
Günümüzde kullanıcılar web sitenizde hızlı bir tur atmayı tercih ediyor. İzlenecek yolun entegrasyonu teknik yeterlilik gerektirmez. Bunun yerine, web sitenizdeki gözden geçirme turlarının performansını izlemek için analizler sunar.

5- Yükleme Süresini Azaltın
 Sadece 2-3 saniyelik bir gecikme için hedef kitlenizin en az %1'ini kaybettiğiniz bir sır değil. Bir saniye, gerçek zamanlı olarak pek bir şey ifade etmeyebilir, ancak hedef pazarınız için çok şey ifade eder. Ayrıca günümüzün hızlı kitlesi anında yüklenen bir site istiyor. Bu nedenle, her tür tarayıcıda ve mobil cihazda çok daha hızlı bir yükleme süresini optimize edecek yeni yeniden tasarım öğelerini dahil edin.
Web sitesi tasarımınızın çeşitli düzen öğeleri, sonuçta, açılış sayfanızın yüklenme süresini belirler. Bu nedenle, karmaşık kullanıcı gezinmesine sahip olabilecek iç sayfalara yakından bakın.

6- Minimalist ve Düzensiz Tasarım
Yeni web sitenizin yeniden tasarımında isteyeceğiniz son şey, aşırı metinsel bilgi, resim veya grafik içeren darmadağın web sayfalarıdır. Ayrıca, minimalist ve daha az karmaşık yeniden tasarım, ziyaretçilerinizin kafasının karışmasını istemediğiniz anlamına gelir. Aynı kurallar sitenizin yazı tipleri, tipografisi ve arka plan renkleri için de geçerlidir.
Birkaç yazı tipi seçin ve mükemmel efekti elde etmek için bunları çeşitli boyutlarda kullanın. Gölgeler, renk paletleri, degradeler ve vurgular gibi küçük ayrıntılar, profesyonel bir görünüm oluşturmak için uzun bir yol kat edebilir.

7- Analitikten En İyi Şekilde Yararlanın
 Örneğin Google Analytics ve Facebook Insights, kullanabileceğiniz tartışmasız en popüler analitik araçlardır. Benzer şekilde, web sitenizin çerçevesi içinde birleştirebileceğiniz modüller ve analitik uygulamalar vardır. Buradaki fikir, sayfa yükleme hızı, sayfa görüntülemeleri, kullanıcı davranışı, dönüşüm oranı ve müşteri demografisi hakkında ayrıntılar elde etmektir .
Trendlerin akışını takip etmeniz gereken Büyük Veri çağıdır. Potansiyel müşterilerinize en iyi ürünü veya hizmeti sunmak istiyorsanız, hedef kitlenizin ne istediği konusunda temel bir anlayışa sahip olmalısınız. Cevap sihirde değil, büyük bir fark yaratabilecek karmaşık ayrıntıları bulmanıza yardımcı olabilecek veri analitiğidir.

8- Mobil uyumluluk
 Web sitenizin yeniden tasarlama çabalarının gerekir mobil cihazları tamamlar. Sonuç olarak, hayal edebileceğinizden daha fazla ziyaretçi çekebileceksiniz.
Ek olarak, arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak için harika bir stratejidir. Tipik olarak, sitenizin yükleme süresine, gezinmesine, kullanıcı arayüzüne ve mobil işlevselliği iyileştirebilecek diğer tasarım öğelerine özellikle dikkat etmelisiniz.

9- SEO Mekaniğine Dikkat Edin
 Sitenizi yeniden tasarlamaya gelince, önceliklerinizden biri Arama Motoru Optimizasyonu olmalıdır. Aslında, web sitesi tasarım öğelerinin çoğu içeriği, Meta etiketleri ve diğer gelişimsel SEO mekaniklerini etkileyebilir. İşin püf noktası, web sitenizi yeniden tasarlama çabalarını arama motoru optimizasyonu taktikleriyle birleştirmektir.

10- İçeriği Yeniden Yapılandırmaktan Çekinmeyin
 Sitenizdeki içerik, kullanıcıları çeken ve onları farklı sayfalarda arama yapmaları için etkileyen şeydir. Yanlış algının aksine içerik, sitenizdeki ürün açıklamalarından ve yazılardan daha fazlasıdır. İçeriğiniz, ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilecek animasyon, profesyonel fotoğraflar, resimler ve diğer faktörlerin bir kombinasyonunu temsil etmelidir. Örneğin, tekil bir içerik dili, işletmenizin imajını aktarmanıza ve siz ve ziyaretçileriniz arasında bir bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir.

Sonuç
⦁    Unutmayın, web siteniz söz konusu olduğunda tek bir tasarım diye bir şey yoktur. Sürekli bakım ve rötuş gerektirir. Aslında, web sitenizin temeli buna bağlıdır. Ve siz farkına bile varmadan, harika bir web sitesi yeniden tasarımı, yeni başarı zirvelerine ulaşmak için ihtiyacınız olan şey olabilir. Ve sitenizin performansını ölçmek için doğru UX araçlarına ve güvenilir tasarım ekibine sahip olmayı unutmayın .
⦁    Profesyonel standartları korumak istiyorsanız, yeniden tasarım testleri gerçekleştirebilecek ve kesin noktalar belirleyebilecek bir tasarım ajansı arayın. Web sitenizin ortamını ne kadar zenginleştirirseniz, kullanıcı etkileşiminde o kadar artış gözlemlersiniz .

web-sitesini-yeniden-tasarlamak-icin-10-ipucu

Kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik çalışmalarımızda yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgilere ve açıklama metinlerinden ulaşabilirsiniz.