Seo Destekli İçerik ve Yazı Oluşturma Hizmetleri

Seo Destekli İçerik ve Yazı Oluşturma Hizmetleri

Dış kaynaklı SEO çalışmaları alt yapıdan farklı olarak sitenizin diğer otoriter siteler tarafından da kabul gördüğünü göstermeyi amaçlar.
netq

 

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısı ile site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır. Bu da web sitelerinin arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilmesi ile mümkün olur. Kapsamlı bir SEO çalışması tüm bu arama motoru kriterlerini, sitenin genel görünümünü ve içeriğini dikkate alarak yapılır.

SEO Nedir, Nasıl Yapılır ?

SEO nedir sorusunun cevabı bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. İnternet üzerinden bilgi ve ürün aramak için kullanılan arama motorları bu özellikleri ile web platformlarının en büyük ziyaretçi ve müşteri kaynaklarıdır. Arama sonuçlarında müşterilerin büyük bir çoğunlukla ilk sayfalardaki siteleri ziyaret etmeleri zamanla bu sektörün oluşmasını ve önem kazanmasını sağlamıştır.

SEO, ilgili anahtar kelimelerle arama motorlarında daha üst sıralarda yer alarak bu kelimelere ait arama trafiğinde en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşmayı hedefler. SEO çalışmaları ise bu bağlamda web sitelerini tüm yönleriyle arama motorlarına uyumlu hale getirmeyi ve ziyaretçilerine daha kolay ve hızlı ulaşabilecekleri bir web platformu sunmayı amaçlar. Bu yönüyle SEO, web sitelerinin daha anlaşılır, kolay kullanıma sahip ve ziyaretçiye aradığı şeyi verebilecek seviyeye gelmesine de yardımcı olur.

SEO Danışmanlığı ve SEO Hizmeti

Pek çok şirket ve e-ticaret firması, blog veya web site sahibi SEO çalışması yapmaya çalışmakta veya profesyonel olarak bu hizmeti almaktadır. Eğer bir ürün veya hizmeti pazarlıyorsanız SEO sizin için olmazsa olmaz bir araçtır. Doğru bir SEO çalışması ile pazarladığınız ürün veya hizmeti potansiyel müşterisine daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra pazarlama faaliyeti gütmeyen bir web sitesine sahip olsanız bile şirketinizin tanınırlığını, marka değerini profesyonel SEO çalışması ile artırabilir ya da sitenizin ziyaret oranlarını yükseltebilirsiniz.

SEO’da Neler Yapıyoruz?

SEO çalışmaları genel olarak site içi SEO ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılır. Site içi SEO, web sitenizin tasarımı ve yazılımı yanında özellikle halihazırda sahip olduğu içerikler üzerinde yapılan kapsamlı çalışmaları kapsar. Site dışı SEO ise site dışından gelen linkler ve görsel materyaller, sosyal medya, forumlar ve bloglar gibi çeşitli kaynaklar üzerinden siteye ziyaretçi akışı sağlayarak sitenizin tanınmasını ve kalitesini artırmaya yönelik bir çalışmadır.

Öncelikle SEO çalışması yapılmasını istediğiniz web sitesi çeşitli profesyonel araçlarla incelenir ve detaylı bir SEO raporu ortaya çıkartılır. Ardından pek çok kriter göz önünde bulundurularak bu rapor analiz edilir, siteniz üzerinde (site içi SEO) ve sitenizin dışındaki kaynaklar kullanılarak (site dışı SEO) ne gibi değişiklik, geliştirme ve düzenleme çalışmaları yapılacağı belirlenir. Tüm bu işlemler arama sonuçlarında sıralamada gözükmek istediğiniz kelime ve/veya kelime grupları baz alınarak yapılır. Sitenizin üzerinde de aynı işlemler yapıldığından arama motorlarının botları sitenizi daha sık taramaya, daha çok içeriğinizi arama sonuçlarında göstermeye ve zamanla sitenizi belirlenen kelime ve/veya kelime gruplarında üst sıralara taşımaya başlar.

Süreçlerimiz;

Hedef Kitlenin Belirlenmesi

Anahtar kelime analizi: Sektöre göre uygun anahtar kelime analizi hedef kitleye uygun aranma hacmi yüksek kelimelere odaklanılarak yapılır. Belirlenen anahtar kelimeler doğrultusunda site içerikleri optimize edilir, URL yapıları güncellenir.

Rakip analizi: Sektördeki rakiplerinizi inceleyerek, belli bir dönem içerisinde organik trafiğinizde büyüme, organik trafiğin ciroya olumlu yansıması ve doğru anahtar kelimelerde arama sonuçlarındaki görünürlük hedeflenir.

Sektörel Analiz: Rakip analizi doğrultusunda sektörün rekabet oranı incelenir ve hedefler bu doğrultuda belirlenir.

Kullanıcı Kazanımı

İçerik optimizasyonu: Hedef kitlenize uygun ve aranma hacimleri yüksek anahtar kelimeleri içeren ziyaretçi dostu içerikler SEO‘ya uygun içerik olarak tanımlanabilir. Web sitesi içerikleri bu şekilde düzenlenir.

Mobil uyumluluk: Mobil uyumlu web siteleri, mobil uyumlu olmayan web sitelerine oranla daha üst sıralarda yer almaktadır. Bu doğrultuda web siteleri mobil uyumlu olacak şekilde düzenlenir.

Kullanıcı deneyimi: Kullanıcı deneyimi esas alınarak site içi etkileşim kontrolleri sağlanır.

Davranış Ölçümleme

Düzenli kontroller: Yapılan düzenlemelerin yazılımsal bir sorun ya da güncelleme ilebozulması mümkündür. Bu yüzden proje düzenli aralıklarla sürekli kontrol edilir.

Veri kontrolleri: Açılış sayfaları, en çok ziyaret alan sayfalar, organik trafik artışları, yeni kullanıcı artış oranları gibi veriler aylık, yıllık gibi periyotlar için incelenirken; aylık ya da sezonluk karşılaştırmalı olarak da incelenir.

Kullanıcı analizleri: Site içi kullanıcı davranışları optimizasyonlar konusunda ipuçları verir. Bu yüzden optimizasyonlar kullanıcı analizleri doğrultusunda yapılır.

Dönüşüm

Organik trafik satışa nasıl yansır?

Diğer pazarlama faaliyetleri ile kolay entegre olması verimi ve dönüşümü arttırır.

Arama sonuçlarında üst sırada yer almak daha fazla müşterinin markayı tanımasını, güvenmesini ve markanın büyümesini sağlar.

Kullanıcının asıl odaklandığı ürünleri ön plana çıkartarak dönüşümün arttırılması hedeflenir.

SEO Destekli İçerik Metin Hizmeti

İçerik Pazarlaması Nedir?

Bugün internette sosyal medyanın sağladığı teknik ve düşünsel avantajlarla, kullanıcı kaynaklı içerik, yaşam pratiğinin içine girdi. Farkındalıklar arttı. Artık tüketici de boş içerikler yerine kendisinde değer yaratan, bilgilendirici içeriklere daha fazla ilgi gösterirken; kendisini dinleyip katılmaya teşvik eden markaları takip ediyor. İçerik pazarlaması da önceden belirlenen hedef kitlenin ilgi duyduğu konularda; bilgilendirici, değer taşıyan, doğru, güncel ve sürekli içerik üretme noktasında devreye giriyor. Potansiyel hedef kitlenin gelir getiren müşteriye dönüştürülmesine aracı oluyor.

İçerik Pazarlaması Ne Sağlar?

Geleneksel pazarlama yöntemleri, kullanıcıları harekete geçirip onları yerlerinden kaldırarak ürünü ya da hizmeti satın aldırmaya telkin eder. İçerik pazarlaması ise, onları anlar, ilgi uyandıran bilgiler verir, hayatlarına dokunur. Kısacası, "gel satın al, git"ten öte; hikaye yaratır, ortak bağ kurar. Ziyaretçi ya da müşterileri itmek yerine çekmeyi amaçlar. Özgün içerikler vasıtasıyla, kişilerle ile duygusal bağ kurularak kendi istekleriyle markaya gelmeleri sağlanır. Çünkü insanlar kendilerinden bir parça bulmadıkları, duygusal bağ kuramadıkları içeriklere ya da reklamlara ilgi göstermezler...

Peki, tüm bu iletişim pazarlaması teknikleri ne sağlıyor? Tek kelime ile özetlersek: Sadakat! Ancak bağ kurarken temkini elden bırakmamak şart! İçerik pazarlaması stratejisi son derece stratejik olmalı ve çok iyi planlanmalı! Üretilen içerikler özgün olduğu kadar süreklilik sağlamalı ve içerik markadan çok kullanıcı odaklı olmalıdır. Kısacası: "doğru içerik", "bulunabilirlik" ve "hızlı erişim" içerik pazarlaması stratejisinin olmazsa olmazlarındandır.

Hızlı Erişim

Web siteniz, blogunuz ya da mobil uygulamanız teknik açıdan sağlam olup iyi ve kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunmalıdır. Kullanıcıların istedikleri konuya hızlı ulaşabilmeleri için doğru yol haritaları oluşturulmalı. Bir kitap satıcısı, arama motoruna “kitap” yazıldığında en üst sıralarda yer almayı ister. Tüm markalar alanlarında en bilinen, güvenilen ve tercih edilen marka olmak isterler. Bunu gerçekleştirmek de içerik pazarlaması ile mümkündür. Doğru içerik, doğru kullanıcı deneyimi sağlar. Olumlu kullanıcı deneyimi de olumlu referansı beraberinde getirerek, daha fazla müşterinin markayı tercih etmesine ön ayak olur.

Bulunabilirlik

Doğru içerik pazarlaması bulunabilir olmalıdır. Hedef kitlenizi ilgilendiren, ilgi çekici ve kaliteli içerik üretebilirsiniz; ancak içeriğiniz kullanıcılar tarafından görülmeyebilir. Bulunabilir olmanız için içeriğinizin SEO kurallarıyla üretilmiş olması gerekir. SEO stratejinizi sürekli denetleyip geliştirerek en yüksek bulunabilirliği elde etmelisiniz.

Doğru İçerik

İçerikleriniz dikkat çekici, marka benliğinizle bağdaşan, ulaşmak istediğiniz hedef kitlenin ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte olmalıdır. Başarılı içerik pazarlaması "doğru içerik" ve kapsamlı bir içerik planıyla yapılır. İçerik planı devamlı genişleyen ve sürekli yapıda olmalıdır. Böylece müşteriler tarafından tercih edilmekle kalmaz, onlarda marka sadakati oluşturabilirsiniz.

Araştırma

Kullanıcılara aracı olmadan kısa zamanda ulaşmanın avantajı her an dezavantaja dönüşebilir. Potansiyel hedef kitlenin hoşuna gideceği düşünülen içerik beğenilmeyebilir. İçerik pazarlaması için öncelikle hedef kitle analizi yaparak potansiyel kullanıcıların kim olduğu öğrenilmeli. Ayrıca rakiplerin ve mevcut pazarın durumu da göz önüne alınarak detaylı veri toplanmalıdır.

Strateji Geliştirme

Toplanan veriler neticesinde hedef kullanıcılara nasıl ulaşılacağı (sosyal medya, e- bülten, blog, video vs.) nasıl bir içerik üretileceği, marka dili ve tavrı belirlenmeli, tüm veriler belirli bir periyoda göre şekillendirilmelidir. Marka ya da işletmeler rastgele kullanıcı bulmak yerine, zaten kendi ürün veya hizmetlerine ihtiyaç duyan potansiyel hedef kitleye ulaşır. Bu nedenle müşteri, ihtiyaçlarının çok iyi tespit edilebilmesi gerekir.

Üretim

Yapılan araştırma ve geliştirilen strateji neticesinde organik içerik kullanıcı ile buluşturulmalıdır. Alınan geri dönüşler mutlaka raporlanıp stratejide değişikliklere gitmekten korkulmamalıdır. Doğru pazarlama stratejisi uygulayan bir marka; çığ etkisi ile zamanla en çok tercih edilen marka olabilir. Bugün teknoloji sayesinde potansiyel hedef kitleye, eskiye oranla çok daha kısa sürede ulaşılabilir.

Seo Destekli İçerik ve Yazı Oluşturma Hizmetleri

Kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik çalışmalarımızda yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgilere ve açıklama metinlerinden ulaşabilirsiniz.